Nee, ik ben niet zwanger. En mijn liefdesbetuiging in de vorige post verandert daar niks aan. Maar stel nou dat jij het wel bent, of dat je een zwangere gast verwacht op je kerstetentje dan wil je natuurlijk ook gezellig mee kunnen drinken of iets lekkers kunnen aanbieden. De afgelopen jaren maken mijn zus en ik steevast deze cranberry likeur die we tijdens de kerstdagen mengen met een goede brut of prosecco.
Kerstcocktail zonder alcohol
Tijdens mijn zwangerschap dronk ik geen alcohol, dus tijdens die kerst geen kerstcocktail voor mij. Nu organiseerde ik vorig jaar de sinterkerstlunch op mijn werk en om niet alle collega’s daarna aanschoten weer aan het werk te laten gaan, bedacht ik als toast een mocktail. Oftewel, een alcoholvrije cocktail. Pas naderhand bedacht ik me dat dit een prima alternatief was geweest tijdens mijn zwangerschap. Of als ik de Bob ben, maar ook voor geheelonthouders en voor diegenen die alcohol slecht verdragen een gezellig drankje om je feestje mee te openen.
Cranberry cocktail (alcoholvrij)
Recept voor 1 persoon. (Eenvoudig te vermenigvuldigen bij meerdere personen)
Ingrediënten
- 25 ml Cranberrysap
- 100 ml Ginger Ale
- Geraspte kokos en 1 verse cranberry ter decoratie
Extra nodig: 1 champagneglas
Bereiding
- Zet twee schoteltjes klaar. Doe op één de geraspte kokos en schenk op de andere een klein laagje water. Dip dan rand van het glas eerst op het schoteltje met water en daarna in het schaaltje met kokos.
- Doe de cranberrysap in het glas en vul aan met ginger ale. Doe de cranberry in het glas ter decoratie.
Santé! Geniet van een sparkling alcoholvrije cocktail tijdens een gezellig avondje.
Aaaah dit is een hele fijne. Een leuke cranberry cocktail hoort echt bij de feestdagen! Ik ga deze zeker maken.
Liefs Suus van Food Bandits
Dank je Suus! Cranberry vind ik ook helemaal bij kerst horen. Ben nu wel weer aan het broeden op een drankje mét alcohol, cranberry mojito ; )