Een voedselallergie is echt niks voor mij. Niet dat je daarin iets te willen hebt. Maar vind maar eens lekkere cupcakes, taart of koekjes die je ‘mag’ eten als je allergisch of overgevoelig bent voor ei, gluten of melk. Hoewel het aanbod steeds groter wordt, is er niet echt veel keuze. Zelf bakken is daarom de beste optie. Vandaag heb ik een recept gemaakt dat geschikt is als je één van bovenstaande intoleranties hebt, of als je veganist bent. Hoop ik alleen dat je niet overgevoelig bent voor chocolade…?!
Glutenvrije chocolade cupcakes met munt
(recept voor 12-14 cupcakes)
Ingrediënten
- 250 g glutenvrije bloem (bv. schär)
- 170 g basterdsuiker
- 40 g cacao
- 250 ml sojamelk
- 80 ml zonnebloemolie
- 1 tl vanille-extract
- 1 tl pepermunt-extract
- 1 tl appelazijn
- 3/4 tl bicarbonate soda
- 1/2 tl bakpoeder
- 1/4 tl zout
Frosting
- 80 g plantaardige margarine op kamertemp. (ongezouten)
- 250 g poedersuiker
- 3/4 tl groene kleurstof
- 1 tl pepermunt extract
- 25 ml sojamelk
- verse muntblaadjes
Bereiding cupcakes
- Verwarm de oven voor op 180 °C en vul een muffinblik (voor 12 stuks) met papieren muffinvormpjes.
- Meng de sojamelk en de appelazijn in een mengkom en zet het even opzij. Voeg vervolgens suiker, zonnebloemolie, vanille- en pepermuntextract toe. Meng de ingrediënten tot het een beetje gaat schuimen.
- Zeef in een andere kom de bloem, cacao, bicarbonate soda, baking powder en het zout.
- Giet het melkmengsel bij de droge ingrediënten en mix alles goed door elkaar totdat er geen klonten meer inzitten.
- Bak de muffins ongeveer 20 minuten. Haal ze na het bakken uit het blik en laat ze enigszins afkoelen voordat je de frosting erop doet.
Bereiding frosting
- Mix de poedersuiker en boter goed door elkaar.
- Meng in een maatbeker de sojamelk met de kleurstof en het pepermuntextract. Giet dit beetje bij beetje door de poedersuiker.
- Klop minimaal 5 minuten door tot je een fluffly frosting hebt.
Deze cupcakes zijn geweldig. Het valt niet mee om glutenvrije cupcakes te vinden, maar met dit recept is het een eitje.
Ik ben fan.
ps: gelukkig gebruik je cacao en geen echte chocolade want ik ben allergisch voor de koemelk die daarin gebruikt wordt. Is die vraag ook meteen beantwoord ; )
Klinkt en ziet er enorm lekker uit, ga ik zeker proberen!
Recept mislukt omdat er een fout in het recept staat. In de ingrediënten lijst staat dat de pepermunt extract door alleen de frosting zou moeten, en niet door de cupcake zelf.
In de bereiding van de cupcake zelf, staat dat je ook dat de pepermunt extract moet toevoegen, dus dat heb ik gedaan, omdat dat in de bereiding staat. Dus in de bereiding staat dat je de pepermunt extract door zowel de cake als de frosting moet doen. De cake rees daarom niet in de oven en smalle echt vies met de pepermunt extract en kon het allemaal weggooien. Met andere woorden, de pepermunt extract had niet in het cake gedeelte genieten.
De makers en schrijvers van dit recept moet de pepermunt extract van de ingrediëntenlijst , in de bereiding bij de cupcake gedeelte weglaten, en alleen bij de bereiding van de verpakking weggezet worden. Want het verpest het echt als je het verkeerd daardoor doet.
Cake dat niet rijst, is inderdaad niet lekker. Wat vervelend dat het niet is gelukt. Dat zou alleen niet aan de hoeveelheid (1 tl) van het pepermunt extract moeten komen. Het stond achteraf niet in de ingrediëntenlijst, maar hoort daar wel te staan.
Dat het niet is gerezen, zou in principe niet moeten komen door het beetje extra extract. Wat kan voorkomen is dat de bicarbonate zijn werk niet meer goed doet, waardoor de cupcakes niet rijzen. Dat is te testen door vooraf een klein beetje bicarbonate soda te mengen met een drupje azijn. Zodra het begint te schuimen, weet je dat het nog werkt.